Ağbaba`dan Başbakan`a Ensar Vakfı sorusu

Ağbaba`dan Başbakan`a Ensar Vakfı sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Başbakan Davutoğlu'na tecavüz skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’nı sordu.

A+A-
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2002 yılından bu yana Ensar Vakfı’na, büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinden ortak hizmet projeleri vasıtasıyla kaç bina, daire, arsa, araç, toplantı salonu tahsis edildiğini sordu.
 
Ağbaba, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:
 
“2002 yılından bu yana Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV), büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinden ortak hizmet projeleri vasıtasıyla kaç bina, kaç daire, kaç arsa, kaç araç tahsis edilmiştir? Tahsis edilen arsaların metrekaresi ne kadardır? Söz konusu taşınır ve taşınmaz mallar ne amaçlarla tahsis edilmiştir?
 
2002 yılından bu yana Ensar Vakfı’na, büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinden ortak hizmet projeleri vasıtasıyla kaç bina, kaç daire, kaç arsa, kaç araç, kaç toplantı salonu tahsis edilmiştir? Tahsis edilen arsaların metrekaresi ne kadardır? Söz konusu taşınır ve taşınmaz mallar ne amaçlarla tahsis edilmiştir?
 
2002 yılından bu yana Türkiye Gençlik Vakfı’na, büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinden ortak hizmet projeleri vasıtasıyla kaç bina, kaç daire, kaç arsa, kaç araç, kaç toplantı salonu tahsis edilmiştir? Tahsis edilen arsaların metrekaresi ne kadardır? Söz konusu taşınır ve taşınmaz mallar ne amaçlarla tahsis edilmiştir?
 
2002 yılından bu yana Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu’na, büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinden ortak hizmet projeleri vasıtasıyla kaç bina, kaç daire, kaç arsa, kaç araç, kaç toplantı salonu tahsis edilmiştir? Tahsis edilen arsaların metrekaresi ne kadardır? Söz konusu taşınır ve taşınmaz mallar ne amaçlarla tahsis edilmiştir?
 
2002 yılından bu yana Diyanet Vakfı’na, büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinden ortak hizmet projeleri vasıtasıyla kaç bina, kaç daire, kaç arsa, kaç araç, kaç toplantı salonu tahsis edilmiştir? Tahsis edilen arsaların metrekaresi ne kadardır? Söz konusu taşınır ve taşınmaz mallar ne amaçlarla tahsis edilmiştir?
 
2002 yılından bu yana, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, kamu yararına çalışan dernekler, Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınmış vakıflar ve 7/6/2005 tarihli ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu kapsamına giren meslek odalarına, büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinden ortak hizmet projeleri vasıtasıyla tahsis edilen taşınır ve taşınmaz mallar nelerdir? Bunlardan kaçı öğrencilerin konaklayacağı yurt, kurs, çocuk yuvası, okul, etüt merkezi amacı ile tahsis edilmiştir?
 
2002 yılından bu yana, bakanlıklardan, kamu kurum ve kuruluşlarından vakıflara ne kadar ve hangi kurumlarca nakdi yardım yapılmıştır; kaç bina, kaç arazi, kaç araç tahsis edilmiştir veya devredilmiştir?
 
2002 yılından bu yana, bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından, vakıfların kaç organizasyonun (yemek, toplantı, gösteri vb.) giderleri üstlenilmiştir? Hangi vakıf organizasyonu için ne kadar harcanmıştır?
 
2002 yılından bu yana, bakanlıklardan, kamu kurum ve kuruluşlarından vakıflara taşınır veya taşınmaz mal satışı/devri gerçekleşmiş midir? Gerçekleşmiş ise hangi mal ne fiyatla satılmıştır/devredilmiştir?
 
kaynak:gercekgundem

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.