“Ankara, Washington Ve Pensilvanya..."

“Ankara, Washington Ve Pensilvanya..."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ankara, Washington ve Pensilvanya arasında MHP düşmanlığının üçgeni kurulmuştur" dedi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ankara, Washington ve Pensilvanya arasında MHP düşmanlığının üçgeni kurulmuştur" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM'de düzenlenen grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin onca yoğun gündemine rağmen tartışmaların odağında MHP'nin yer alması; partimizin siyasette ne kadar önemli ve kilit bir rol üstlendiğini ortaya koymaktadır. Söz konusu tartışmalar, partimize yönelik küresel ve gayri milli bir operasyon çabasının yansımalarını da gözler önüne sermektedir. Ankara, Washington ve Pensilvanya arasında MHP düşmanlığının üçgeni kurulmuştur. Vaktiyle Merhum Başbuğumuz Türkeş Bey'i reddeden kafanın temsilcileri bu defa da "kurultay tacirleri" kılığında işbaşındadır. Geçmişte Başbuğumuzu devre dışı bırakmak ve MHP'yi ele geçirmek üzere harekete geçen bir grup başarısızlığa uğramış ve sinmiştir.

Bunlar, konjonktür ve vasatı uygun bularak harekete geçmiş, iktidar partisiyle kavgalı paralelin de desteğini alarak sahneye yeni aktörler sürmüşlerdir.

Kurultay tacirlerinin kullandığı en ilginç taktiklerden biri, geçmişte Türkeş Bey'e karşı bayrak açanların gerekçe gösterdikleri gibi; bunun bir taban hareketi olduğunu iddia etmeleridir. "Şu kadar delegenin imzası var" diyenler, imza vermeyen, gelişmeleri esefle takip eden ülküdaşlarımızın hakkını nasıl ödeyeceklerdir? Onlar neden göz ardı edilmektedir? Bu acele nedendir? Bir diğer taktik ve yöntem de yargı süreci devam ederken karar vericileri etki altında bırakma gayretidir" ifadesini kullandı.

"KURULTAY TACİRLERİNİN HEDEFİ…"

"Kurultay tacirlerinin hedefi; sanıldığı gibi MHP'yi selamete çıkarmak, iktidara taşımak değil, aksine MHP'yi ele geçirerek güçten düşürmektir" diyen Bahçeli şunları kaydetti:

"Geleceğimizi mahkeme kararlarına ipotek ettirmek isteyenlerin safiyane ve samimi olduğunu hiç kimse söyleyemeyecektir. MHP'nin varacağı yer, alacağı tavır doğrudan Türkiye'nin geleceğini, ülkenin birlik ve bütünlüğünü ilgilendirmektedir. Özellikle ülkemizin en hayati sorunu olan terörle mücadelede MHP'nin tutumu çok belirleyicidir. İşte küresel aktörler bundan rahatsızdır ve bu itibarla MHP'nin zayıflatılması öngörülmektedir. Varılmak istenen hedefin arka planında partimizin oynadığı bu milli ve tarihi sorumluluğun elinden alınması yatmaktadır. Olağanüstü Kurultay komplosu; düpedüz MHP'yi geriletme, AKP'nin işini kolaylaştırma ve paralel örgütü siyasallaştırma stratejisidir. Birileri tersini iddia etse de gerçek tablo budur."

"Partimizin dinamiklerini yok sayan, yetkili kurullarının aldığı kararları görmezden gelen, geleceğini tehlikeye sokan, elini kolunu bağlamak isteyen kirli bir süreç devrededir. Ve biz buna asla suskun, seyirci kalmayacağız, müsaade de etmeyeceğiz" dilen Bahçeli, "Parti bünyesinde her şeyin normal mecrasında işlemesi, hareketimizin istikbali açısından önem taşımaktadır. Şüphesiz eşyanın tabiatına aykırı siyasi girişimler, MHP'nin dokusuna ve mücadelesine zarar verecektir. MHP; Türk milletinin şu badireli günlerinde çölde bir vaha, bir ümit ışığı gibi parlamaktadır. Bir ve bütün hâldeki MHP'ye ülkenin her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Küsecek, küstürecek, darılacak, dargın bırakacak hiçbir dava arkadaşım olmamalı ve de olmayacaktır.

Milliyetçi Ülkücü Hareket bir ve bütündür. Şahsi ikballeri gereğince başkalarının projelerinde ara eleman gibi kullanılanlara fırsat vermeyiz, buyur etmeyiz. Unutmayınız ki, büyük olan davadır, kişiler sonra gelecektir. Kerameti kendilerinde görenler, davanın büyüklüğünü unutup kendilerini büyük addedenler eninde sonunda hüsrana uğramışlardır. Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin yegâne ümidi, son kalesidir. Biz başarmaya azmettik, biz ulvi emaneti korumaya yemin ettik; bunun dışında tek kişinin verdiği kararla da 47 yıllık hatıra ve kutlu ülküyü çiğnetmemeye de ant içtik" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.