“Atatürk’ün Ülkeyi Muasır Medeniyet Seviyesinin Üzerine Çıkarma Hedefi Doğrultusunda, Hangi Adım Atılması Gerekiyorsa Atmayı Sürdüreceğiz”

“Atatürk’ün Ülkeyi Muasır Medeniyet Seviyesinin Üzerine Çıkarma Hedefi Doğrultusunda, Hangi Adım Atılması Gerekiyorsa Atmayı Sürdüreceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ü Anma Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Atatürk’ün ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda hangi yatırım yapılması gerekiyorsa yapmayı,

A+A-

hangi adım atılması gerekiyorsa atmayı, kiminle mücadele edilmesi gerekiyorsa mücadele etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ErdoğanAtatürk’ü Anma Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Atatürk’ün ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda hangi yatırım yapılması gerekiyorsa yapmayı, hangi adım atılması gerekiyorsa atmayı, kiminle mücadele edilmesi gerekiyorsa mücadele etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’ne katıldı. Tarihî CSO Konser Salonu’nda düzenlenen anma programında Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

İstiklal mücadelesinin başkomutanı, Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde hürmet ve rahmetle yâd ettiğini belirterek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nden beri bu toprakların vatan olması için mücadele eden, gözlerini kırpmadan canlarını veren tüm şehitlere, gazilere ve kahramanlara Allah’tan rahmet diledi.

“İDDİA SAHİBİ BİR TÜRKİYE İNŞA ETMENİN GAYRETİ İÇİNDEYİZ”

“Kurucu kadro başta olmak üzere, Büyük Millet Meclisimizin toplandığı ilk günden bugüne kadar, Cumhuriyetimizin ayakta kalması, gelişmesi, büyümesi için gayret gösteren herkese şükranlarımı sunuyorum” sözleriyle devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hâlen sınır boylarımızda vatan nöbeti bekleyen askerimizden, ekmek teknesi başında ter döken esnafımıza ve işçimize, toprağını eken çiftçimize, fabrikasında üretim yapan girişimcimize, kamuda görev yapan insanımıza kadar, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için çalışan herkese müteşekkiriz. Amacımız; Cumhuriyetimizi, kuruluşunun 100’üncü yılında ülkemizi, ecdadımızın mirasına layık ve milletimizin hayallerine uygun bir seviyeye çıkartmaktır. Bunun için eğitimden sağlığa, güvenlikten teknolojiye kadar her alanda kurduğumuz sağlam altyapı üzerinde siyasi ve ekonomik gücüyle dünyanın birinci liginde iddia sahibi bir Türkiye inşa etmenin gayreti içindeyiz.”

“Mustafa Kemal milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinin gerektirdiği her yerde bilfiil savaşmış, mücadele etmiştir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bununla kalmamış, gelişmelerin arkasından değil önünden gitmek için Avrupa’yı ve dünyayı yakından takip etmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

“ÜLKEMİZİ 2023 HEDEFLERİNE MUTLAKA ULAŞTIRACAK, 2053 VİZYONLARINI BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE EMANET EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal’in bu serencamı, bugünkü Türkiye’nin de yol haritasıdır. Türkiye bugün de Suriye’dedir… Türkiye bugün de Libya’dadır… Türkiye bugün de Kafkaslardadır… Türkiye bugün de Avrupa’da ve dünyada öncü bir diplomatik mücadele yürütmektedir… Eğer bu ülkede Gazi’nin bölgemizi ve dünyayı kucaklayan siyasi, diplomatik, ekonomik, askerî mirasına sahip çıkan birisi varsa o da biziz.”

Atatürk’ün ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda hangi yatırım yapılması gerekiyorsa yapmayı, hangi adım atılması gerekiyorsa atmayı, kiminle mücadele edilmesi gerekiyorsa mücadele etmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Allah’ın yardımı ve aziz milletimizin desteğiyle ülkemizi 2023 hedeflerine mutlaka ulaştıracak, 2053 vizyonlarını bizden sonraki nesillere emanet edeceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.