CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ’DA

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ’DA

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MASAYA OTURDULAR ŞİMDİ İSE "MÜCADELE EDİYORUZ" DİYORLAR

A+A-
Tekirdağ’da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye’de terörün bu noktaya gelmesinin tek sorumlusu Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Terör örgütleriyle masaya oturdular şimdi ise ’Mücadele ediyoruz’ diyorlar. Terör örgütleri il ve ilçeleri silah deposu haline getirirken 14 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyordu ?" dedi.
Sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle yapacağı toplantı için gittiği Tekirdağ’da, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile bir süre görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra STK temsilcileriyle bulaşacağı otele geçti.
 
STK temsilcileriyle yapacağı toplantı öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, temsilcilerin taleplerini dinleyeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Ankara’da sivil toplum örgütleriyle “Büyük Buluşma” adını verdiğimiz bir toplantıyı gerçekleştirmiştik. Bu toplantı da Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar değerlendirilmiş ve 16 madde halinde sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, sendikalara bildirilmişti. Ama orda sadece ben konuşmuştum. Şimdi Türkiye genelinde belli bölgelerde gerçekleştiriyoruz. Bu kez sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının sendikaların temsilcileri konuşacak biz onları dinleyeceğiz. Amacımız tam demokrasiyi Türkiye’ye getirmek, Türkiye’ye yerleştirmek. Ama zorluklarını biliyoruz, bu zorlukları hep birlikte mücadele ederek, aşacağız” dedi.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU TERÖR
Yaşanan terör saldırıları nedeniyle hükümeti eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, ülkedeki en büyük sorunun terör olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin gündeminde terör sorunu var. Üzülerek şunu ifade edeyim. Türkiye’de terörün bu noktaya gelmesinin tek sorumlusu Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Türkiye Cumhuriyet’ini yani meşru bir organı yani Birleşmiş Milletler de temsil edilen meşru devleti, gayri meşru organla muhatap kıldılar. Terör örgütleriyle masaya oturdular. Şimdi ’mücadele ediyoruz’ diyorlar. Terör örgütleri kentleri, illeri, ilçeleri silah deposu haline getirirken, 14 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyordu? Her gün şehitlerimiz geliyor, şehit yakınlarının sitemlerini de dinliyoruz. Asıl sorgulanması gereken, 14 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’ni hangi siyasi parti yönetiyor ve Türkiye’yi bu noktaya kimler getirdi, bunun sorgulanması lazım. 2002 terörsüz bir Türkiye devraldılar, ama bugün Türkiye kan gölüne dönmüş durumda. Bunun altını özenle çizmek isterim"
 
ERDOĞAN-OBAMA GÖRÜŞMESİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’deki Obama görüşmelerine ilişkin gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki günlerde tarafların da yorumlarını bekliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan bu konuda neler söyleyecek? Önümüzdeki günlerde bu konulara da gireceğiz” ifadelerini kullandı
 
ZARRAF’IN TUTUKLANMASI
Gazetecilerin Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklanan işadamı Rıza Zarraf’ın soruşturmasını sorması üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, “Daha düne kadar tutuklanan Rıza Zarraf ile ilgili olarak pek Türkiye’yi ilgilendirmez havası içindeydiler. Ama 4 ana konuda soruşturma açıldığını biliyoruz. Büyük bir kısmı Türkiye ile ilgili önümüzdeki süreçte herhalde daha ayrıntılı bilgiler Türkiye’ye gelecek ve hep beraber bu süreci takip edeceğiz” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.