"Kılıçdaroğlu’nu Tıbbi Muayeneden Geçirmek Lazım"

"Kılıçdaroğlu’nu Tıbbi Muayeneden Geçirmek Lazım"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dünkü konuşmalarıyla bir kez daha tedaviye muhtaç patolojik bir vaka olduğunu gösterdi. Önce tıbbi bir muayeneden sonra ahlaki...

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dünkü konuşmalarıyla bir kez daha tedaviye muhtaç patolojik bir vaka olduğunu gösterdi. Önce tıbbi bir muayeneden sonra ahlaki bir dersten geçirmek lazım Kılıçdaroğlu'nu" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium'da düzenlenen AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, "Gençlik ve Belediye" konulu 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'na başarılar dileyerek, ödül alacak projeleri ve bu projelerin sahibi olan belediye başkanlarını yürekten tebrik ettiğini ifade etti. Davutoğlu, "Gençlik ve belediye temalı yarışma için milletvekili, akademisyen ve yerel yönetim uzmanlarından oluşan 17 kişilik bir jüri heyetimiz yaklaşık 1,5 aydır belediyelerimizden gelen projeleri titizlikle inceleyerek, ödül almaya hak kazanan projeleri belirledi. Dereceye giren tüm projeler gerçekten de şehirlerimiz, şehirciliğimiz adına umut verici projeler" diye konuştu.

"BU SALDIRILARA CÜRET EDENLERİN BUNUN HESABINI EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDEYECEKLERİNDEN EN UFAK BİR ŞÜPHENİZ OLMASIN"

Kilis'e yönelik roketli saldırılara değinen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"İki gündür ensar şehir, gurur duyduğumuz, mültecilere kucak açmasıyla iftihar duyduğumuz ensar şehir Kilis'e DEAŞ terör örgütüne ait roket mermileri düşüyor. Bu sabah yeniden 4 roket düştü. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz angajman kuralları çerçevesinde anında karşılık verdi ve DEAŞ terör örgütüne ait mevziler vuruldu. Yaralılarımıza acil şifalar dilerken, Kilis halkına da geçmiş olsun diyorum. Milletimiz ve Kilis'teki vatandaşlarımız emin olsun ülkemizin savunması ve milletimizin emniyet ve huzuru için her türlü önlem ve tedbiri alıyoruz. Vatandaşlarımızın zararını telafi edecek, hiçbir vatandaşımızın mağduriyetine izin vermeyeceğiz. Daha öncede Akçakale'ye benzer saldırılar, top atışları olmuştu. Maalesef sınırlarımızın yanı başında çok şiddetli çatışmalar yaşanmaya devam ediyor. Dün Kilis Valimiz, Kilis Belediye Başkanımızla, Milli Savunma Bakanımızla ve Genelkurmay Başkanımızla konuştum, gerekli tedbirler hususunda istişarelerde bulunduk. Bugün incelemelerde bulunmak üzere Milli Savunma Bakanımız, Genelkurmay Başkanımız ve MİT Müsteşarımız Kilis'teler. Vatandaşlarımızı bu ateş çemberinden korumak için kararlı bir mücadele içindeyiz. Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele etmeye devam edecek ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz. Bu saldırılara cüret edenlerin bunun hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden en ufak bir şüpheniz olmasın."

"KILIÇDAROĞLU ÖNCE TIBBİ MÜDAHALEDEN SONRA AHLAKİ DERSTEN GEÇMELİ"

Karaman'daki istismar olayıyla ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler yönelterek, "Karaman'daki olayın ilk günden beri üzerine gittik. Aşağılar aşağısı bu sapığın cezasının mevcut yasada bulunmadığından üzüntümüzü paylaştık. Kılıçdaroğlu "ses çıkarmadın" diyor. İlk konuşan benim. Bizim hiçbir kötü eylemin yanında durmamız söz konusu değil" dedi.

Kılıçdaroğlu'nın sapık hariç herkese saldırmaya başladığını ifade eden Başbakan, ""Dünkü konuşmalarıyla bir kez daha tedaviye muhtaç patolojik bir vaka olduğunu gösterdi. Önce tıbbi bir muayeneden sonra ahlaki bir dersten geçirmek lazım Kılıçdaroğlu'nu" diye konuştu.

DOKUNULMAZLIKLAR

Başbakan Davutoğlu, teröre destek veren vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için Meclis'e yasa teklifi verdiklerini de hatırlatarak, CHP'ye meydan okudu. Davutoğlu, "Biz dünyevi mahkemede de, uhrevi mahkemede de hesap vermeye hazırız. Bizi kimse dokunulmazlıklarla korkutamaz. CHP kendi vekillerinin de yargı önüne çıkmasından endişe ediyor. Şimdi göreceğiz, maske düşecek kel görünecek. Kimin korktuğu ortaya çıkacak. Kimin alnı açık olduğu kimin alnının kara, yüreğinin kapkara olduğu ortaya çıkacak" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.